Скільки коштує земля на Чернігівщині
Скільки коштує земля на Чернігівщині

За даними Чернігівської ОДА варість землі на Чернігівщині після скасування мораторію складатиме 2000 доларів США. Сьогодні вартість одного гектара землі складає 24 000 гривень. (https://cg.gov.ua/index.php?id=423449&tp=page)
За оцінками експертів Easy Business, середня вартість землі може зрости до 4,5 тис. доларів за гектар. Як повідомляється на сайті ОДА, це станеться лише в разі запровадження прозорих і справедливих правил для всіх гравців ринку, а також за умови ухвалення відповідного законодавчого пакета. Зокрема, законопроєкту № 2194, який забезпечить спрощення та децентралізацію земельних процедур і наведе лад у земельних відносинах.
А що відбувається на ринку землі в Європі?
Нагадаємо що найвища вартість землі в країнах ЄС зафіксована в Нідерландах, а найнижча у Румунії. За останні 5 років ціни на землю підвищилися у всіх країнах ЕС, окрім Греції. Більш всього вартість землі господарського призначення виросла в Чехії – у 3 рази до 5,5 тисяч євро за гектар . У 2,9 рази підвищилася ціна на землю у Литві до 3,5 тис. євро, також у 2,5 рази – в Естонії та у 2 рази у Угорщині.

Поделиться:  
Перейти к верхней панели